VOGE rozpala motocyklowe marzenia

Opublikowano: 10 czerwca 2021

Wielu z Was interesujących się motocyklami pewnie nie ominęły pojawiające się od kilku lat doniesienia o marce motocykli VOGE. Wspominały o niej różne portale na etapie relacji z ostatnich europejskich targów motocyklowych. Już wówczas dziennikarze z różnych, nie tylko tych motocyklowych redakcji zwracali uwagę na ciekawą stylizację, zaawansowanie technologiczne i wysoką jakość jednośladów VOGE.

Motocykl przy restauracji

Skąd pochodzi i dokąd zmierza VOGE

Marka VOGE zrodziła się w głowach projektantów chińskiego potentata motocyklowego Loncin Industrial Group Co. Ltd. kilka lat temu. Fabryka rozpoznawalna na świecie z produkcji komponentów, silników, jak i gotowych jednośladów m.in. dla BMW, a wkrótce także dla MV Agusta, postanowiła pokazać swoje możliwości projektując własną markę premium nazwaną VOGE. Pojazdy korzystające z najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych mają być ciekawą alternatywą dla europejskiego odbiorcy szukającego trwałego pojazdu w atrakcyjnej cenie. 

Na rynku europejskim marka zadomowiła się już 2 lata temu, a o jej dalekosiężnych planach ekspansji na kontynent świadczy otwarcie fabryki produkcyjnej w Hiszpanii. Obecnie motocykle VOGE znajdziemy w ofercie wielu dealerów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Hiszpanii, na Węgrzech oraz w dalekiej Grecji. Nawet Włosi docenili design marki i dystrybuują motocykle na swój rynek jako ciekawą alternatywę do swoich rodzimych jednośladów.

Przystojniak przy motocyklu

VOGE w 36 krajach świata

Marka VOGE obecna jest w 36 krajach na świecie z gamą motocykli od 300 do 650 cm3. Znajdziemy wśród nich:

  • linię miejską reprezentowaną przez nakedy 300R oraz 500R; 
  • linię sportową w postaci 300RR;
  • neoklasyki 300AC oraz 500AC;
  • rodzinę trzech motocykli turystycznych 300DS, 500DS oraz 650DS;
  • w ofercie szanowanego producenta nie mogło zabraknąć także modelu motocykla elektrycznego pod nazwą White Ghost ER10.

Obecnie biuro projektowe Loncin pracuje nad nowymi modelami zasilanymi poważnymi jednostkami napędowymi o pojemościach od 800 do 950 cm3. Po świetnie przyjętym debiucie mniejszych pojemności, rzesza obecnych użytkowników marki gorąco wyczekuje także takich większych silników.

Grupa BMB dystrybutorem marki w Polsce

Markę VOGE wprowadza do polskiej dystrybucji grupa BMB, która funkcjonuje na rodzimym rynku motoryzacyjnym od 15 lat i obecnie współpracuje z siecią liczącą kilkaset salonów i sklepów motocyklowych. Partnerzy doceniają stały rozwój oferty produktowej BMB, jak i wprowadzane nowości w gamie pojazdów. W portfolio firmy znajdują się pojazdy spalinowe i elektryczne Barton Motors, akumulatory, części motocyklowe i akcesoria Moretti Parts, kaski Origine, kaski i gogle motocyklowe znane z zawodów MX - JUST1, zabezpieczenia motocyklowe Kovix i rowery elektryczne Barton.

Na początek sezonu 2021 do salonów partnerskich BMB wjeżdżają 3 modele VOGE:

  • naked 300R,
  • neoklasyk 300AC,
  • turystyczny 300DS w wersjach z kuframi lub bez.

 Importer gwarantuje dostępność części zamiennych i profesjonalną sieć serwisową. W najbliższym czasie planowane jest poszerzenie oferty o modele 500 cm3. 

Motocykle na wystawie

Śledźcie media motocyklowe, wypatrujcie testów naszych pojazdów! Będzie się dużo działo wokół marki VOGE w tym roku. Jeśli jesteście zainteresowani tymi motocyklami odezwijcie się koniecznie do nas na Facebooku. Musimy wiedzieć, czy jesteście gotowi na więcej!

#SparkYourDream